تبلیغات
دست آوردهای روز بشر - جدیدترین کیبوردهای دنیا(کیبورد ضد خستگی)
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

دست آوردهای روز بشر
 
جدید،تازه،متنوع


Powered by WebGozar


به وبلاگ من خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ جمعه 18 شهریور 1390 توسط مهدی ارکیان

 

صفحه‌کلید از ابتدای عمر خود تا به حال،‌ طرح‌های گوناگونی داشته،‌ اما هیچ‌یک از طراحی‌ها به طورکامل مانع از آسیب دست نشده‌اند. حالا صفحه‌کلید انعکاسی اسمارت‌فیش مدعی است که نمی‌گذارد شما خسته شوید.

افرادی که با رایانه و صفحه‌کلید در ارتباطند و اغلب روزها زمانی را صرف تایپ کردن می‌کنند،‌ معمولا با درد دست و خستگی دست‌ها به خوبی آشنا هستند. حتی برخی آسیب‌های دست مختص به کار کردن مداوم با صفحه‌کلید دانسته می‌شوند.

 

تا به حال شرکت‌ها و طراحان زیادی کوشیده‌اند صفحه‌کلیدهای ارگونومیکی طراحی کنند که با دست‌ها مهربان‌تر باشند و از آسیب‌ها بکاهند. برخی کلیدهای صفحه کلید را  به دو قسمت تقسیم کردند،‌ این تقسیم بر اساس کلیدها یا بر اساس شکل می‌توانست باشد.

برخی دیگر  چیدمان و نحوه قرارگیری کلیدها و نظم عمودی آن‌ها را تغییر دادند. البته این طرح‌ها از طراحی قدیمی صفحه‌کلید، با کلیدهای بزرگی که با نظم روی سر هم چیده شده‌ بودند بهتر بودند،‌ اما باز هم نتوانستند به طور کامل جلوی آسیب‌ها را بگیرند،‌ چون صفحه کلید به هر شکلی هم که طراحی شده باشد و کلیدها به هر نحوی که چیده شده باشند، باز شما برای تایپ باید دست‌های خود را در حالت مشخصی قرار دهید و همین حالت را هم حفظ کنید.

به گزارش دیسکاوری، دکتر جک آتزمون، مبدع و مدیر اجرایی اسمارت‌فیش تکنولوژی،‌ طراحی تازه‌ای برای صفحه‌کلید دارد. وی‌می‌گوید:  «برای طراحی این صفحه‌کلید،‌ به جای این که ببینم چه عاملی صفحه‌کلید را راحت‌تر می‌سازد، ‌به این نگاه کردم که چه عواملی کاربر را آزار می‌دهد.»

 

این صفحه‌کلید که صفحه‌کلید بازتابی اسمارت‌فیش یا صفحه‌کلید حرکت آزاد ضد خستگی نامیده شده، به شما اجازه می‌دهد هرازگاهی دست‌هایتان را روی دسته صندلی خود در طرفین بگذارید و به آن‌ها استراحت بدهید (که متخصصین هم این کار را برای حفظ سلامت دست‌ها بسیار توصیه می‌کنند). به علاوه،‌ صفحه کلید انعکاسی بسته به عادات شما در تایپ کردن،‌ گسترده‌تر می‌شود و می‌تواند به شکلی که برای شما راحت‌تر است در بیاید.

در واقع این صفحه کلید از طریق وادار کردن شما به جابه‌جا کردن دست‌ها و تغییر حالت دست‌ها در زمان تایپ کردن،‌ کمک می‌کند که خسته نشوید.

گفته می‌شود قیمت صفحه‌کلید انعکاسی اسمارت‌فیش 149.95 دلار خواهد بود.

.: Weblog Themes By Pichak :.


ابزاروبلاگ

.

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ

mouse code

كد ماوس