تبلیغات
دست آوردهای روز بشر - دارو های ساخته شده برای درمان سرطان خون
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

دست آوردهای روز بشر
 
جدید،تازه،متنوع


Powered by WebGozar


به وبلاگ من خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 3 خرداد 1390 توسط مهدی ارکیان
پژوهشگران ایرلندی خبر دادند:
کشف داروی جدید برای درمان سرطان خون
پژوهشگران ایرلندی داروی جدیدی را کشف کردند که قادر است سلول های لوسمی (سرطان خون) را نابود و در درمان این بیماری تحولی ایجاد کند.

محققان کالج ترینیتی دوبلین مولکولی به نام PBOX-15 را کشف کردند که می تواند سلول های سرطانی را در بیماران بزرگسالانی نابود کند که به سایر معالجات پاسخ منفی نشان داده بودند.

این محققان بین سه تا پنج سال پیش از این کشف در جستجوی دارویی قابل استفاده برای درمان لوسمی بودند.

پژوهشگران ایرلندی اظهار داشتند:«ما هنوز در اولین فازهای توسعه این مولکول هستیم و باید مطالعات بنیادی دیگری را نیز برای مثال درک و بررسی عوارض جانبی این دارو انجام دهیم اما اولین نتایج آزمایشات بسیار مثبت بوده اند و نشان داده اند که این دارو می تواند امید جدیدی برای بیماران مبتلا به این سرطان باشد».

براساس گزارش تلگراف ، در آزمایشات بالینی روی گروهی از بیماران متاثر از سرطان خون ، این دارو به ساختار سلول های بیمار حمله کرد و آن را متلاشی ساخت.

این دارو حتی در درمان لوسمی لنفوسیتی مزمن نیز موثر است. لوسمی لنفوسیتی مزمن ، نوعی از سرطان خون و مغز قرمز استخوان است که رایج ترین شکل لوسمی در بین بزرگسالان دنیای غرب به شمار می رود.

به گفته این محققان ، PBOX- 15 تاکنون موثرترین داروی به کار رفته برای درمان این بیماری بوده و توانسته است سلول های سرطانی مقاوم به دیگر داروها را نیز نابود کند.


.: Weblog Themes By Pichak :.


ابزاروبلاگ

.

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
قالب وبلاگقالب وبلاگ

mouse code

كد ماوس